Foto: Shutterstock

Technika pro rychlé zklidnění podle Petra Ulrycha

Na toto cvičení nám stačí přibližně pět minut času.

Zveřejněno: 09.07.22

Najdeme si klidné místo. Posadíme se na židli nebo na zem, podle toho, kde se cítíme lépe. Sedíme vzpřímeně, ale uvolněně, zády se o nic neopíráme. Zavřeme oči, ruce položíme na kolena, dlaněmi vzhůru.

  1. minuta: Volně, plynule dýcháme do břicha. Vědomě uvolňujeme obličej, ramena a celé tělo.
  2. minuta: Hluboce a svižně se nadechujeme do břicha (nádech na cca 4 sekundy), zadržíme dech (cca 10 sekund) a poté živelně vydechujeme ústy, ideálně se zvukem, úlevným oddechnutím si. Můžeme až teatrálně, mentálně se tak zbavujeme všechno nechtěného, tíživého, limitujícího.

Ve zbylém čase se zklidňujeme a navracíme k původnímu volnému, plynulému dechu do břicha. Pozornost můžeme pozvolna rozšiřovat z dechu na celé tělo a vnímat ho jako velké energetické pole. Užít si to…

S návratem nespěcháme. Až přijde čas, otevřeme oči, pak pomalu rozhýbeme prsty a ruce, nohy, ramena… Prostě jak to cítíme. Nespěcháme ani s prvními myšlenkami. Uvědomíme si ten prožitek, tu příjemnou změnu. Dopřejeme si ještě chvíli, než vstaneme a vrátíme se zpět do našeho dne.

Zdroj: Rozhovor s Petrem Ulrychem

Související

Jak bojovat s osamělostí?

Z osamělosti se v posledních letech stala civilizační choroba. Trápí především teenagery a seniory. Organizace ŽIVOT 90 natočila sérií videí s návody, jak s osamělostí bojovat.


Nechte tělo promluvit - začínáme s Core Energetics

Hned čtyři jednoduché prožitkové aktivity používané v Core Energetic si můžete vyzkoušet každý díky tomuto článku.


Core Energetics - hledá se zdravé jádro

Core Energetics je evoluční proces, který pomáhá lidem osvobodit jejich srdce. Říká to Petr Ekl, který se metodě věnuje.


Zpátky k tělu s Core Energetics

Jak se Petr Ekl jako odborník na oblast IT dostal k metodě Core Energetics, která je zaměřená nejen na energii, pohyb a dech? Jeho příběh nepřipomíná stereotypní pohled na každodenní život běžného “ajťáka”.


Daniel Müller

Odborník v oblasti pilates a zdravotně funkčního pohybu, zakladatel a majitel společností skupiny IQ pohyb. Bývalý závodní plavec se lidskému tělu a pohybu s ním spjatým profesně věnuje již od roku 1994 a komerčně školí od roku 2001. Vystudoval vysokou školu se zaměřením na aplikovanou matematiku.