Foto: Archiv Tatjany Marešové

PhDr. Tatjana Marešová

Terapeutka Tradiční čínské medicíny.
Jan David
Zveřejněno: 25.07.21

Tatjana Marešová se ve svém přístupu ke klientovi snaží skloubit komplexní pohled na člověka, nastolit harmonii lidského těla i duše, dovést tělo k uzdravení, a tím umožnit dlouhý život ve zdraví a v duševní pohodě. Hodně se věnuje ženským problémům a především pomáhá párům k početí zdravého miminka. 

Vzdělání a praxe

  • 1. škola Tradiční čínské medicíny / 3leté studium akupunktury Praha, zakončeno závěrečnou zkouškou
  • 1. škola Tradiční čínské medicíny / 2leté studium fytoterapie Praha
  • Kongresy TČM  Rothenburg  2013-2019, 2020 online
  • Odborná stáž v Hospital of Chengdu University of TCM v Číně (2019)

Semináře: Přípravky Ženský poklad a jejich využití v gynekologii - Giovanni Maciocia, Možnosti houbové výživy při udržování zdraví žen - prof. Amin Karmali, Vyrovnání hormonů – pět fází života ženy, Význam akupunkturních bodů a jejich využití v praxi Bartosz Chmielnicki, Zvládání bolesti, astmatu a ekzémů s použitím přípravků Giovanni Maciocia, Emoce a psychika u prof. G. Maciocia -  Anastasie White, Aplikovaná teorie drah dle Dr. Wang Juyi, Aurikuloterapie, Gu Zheng a Gui Zheng (léčba: únavový syndrom, chlamydie, kvasinky, EBV), Využití klasických směsí pro léčbu ženských onemocnění, Tungova akupunktura, Vyrovnávací metody Dr. Tana, Tuina masáže, Taoistická akupunktura Aram Tzayig, Dietetika z pohledu TČM, Pulzová diagnostika, Mykoterapie a další.

Související

Diety dlouhodobě nefungují, jezte raději podle sebe, radí výživová poradkyně

Dnes zdravá strava většinou znamená zcela vypustit cukr, bílou mouku, ideálně veškerý lepek, zpracované potraviny – tedy víceméně vše, co nám chutná... Pokud se chceme cítit i vypadat dobře, je opravdu nutné tato pravidla striktně dodržovat? Podle výživové poradkyně Šárky Matouškové určitě ne....


Nechte tělo promluvit - začínáme s Core Energetics

Hned čtyři jednoduché prožitkové aktivity používané v Core Energetic si můžete vyzkoušet každý díky tomuto článku.


MARGIT SLIMÁKOVÁ: BĚHEM HUBNUTÍ JE ZÁSADNÍ VNÍMAT SVÉ TĚLO

Známá expertka na zdravý životní styl a výživu nám prozradila, proč je lepší si během hubnutí dopřávat než se omezovat, co si myslí o přerušovaných půstech a léčbě stravou a jak podle ní se stravou souvisí současná pandemie.


Pánev, páteř, hlava pro zdravý začátek, to je IQ pohyb

Kvůli vlastnímu zdravotnímu problému s páteří začal před lety pomáhat klientům s bolestmi zad a dalšími omezeními. Daniel Müller, zakladatel a majitel společností skupiny IQ pohyb, se učil nejdříve v Londýně, jak cviky jógy a pilates správně metodicky rozebrat, a jak je pak také didakticky naučit...


Jak kurkuma prospívá našemu tělu?

V posledních několika letech se ve světě zdraví a krásy rozvinula posedlost určitým žlutým kořením. Na blozích o zdraví a v hipsterských kavárnách se o kurkumě píše jako o módním trendu a její milovníci ji přidávají prostě všude.