Foto: Archiv Kateřiny Bělkové

Kateřina Bělková

Mediátorka, koučka a lektorka, která absolvovala specializační kurzy a výcviky mediace, psychoterapie, psychoanalýzy a koučinku.
Milada Kadeřábková
Zveřejněno: 19.07.21

Složila státní zkoušky z mediace a rodinné mediace a je zapsanou mediátorkou a zapsanou rodinnou mediátorkou. Kateřina také založila Školu mediace, které byly uděleny Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy dvě akreditace na výcviky a kurzy mediace. Je předsedkyní neziskové organizace Kappa Beta Institut, z.s., která podporuje vzdělávání, osvětu a rozvoj mediace v českém prostředí. Je také předsedkyní zkušební komise Ministerstva spravedlnosti a České advokátní komory pro zkoušky mediátora a také členkou Asociace manželských a rodinných poradců. Své služby poskytuje v češtině a v angličtině.

Související

Orientace a pak uzemnění. Vyzkoušejte techniky Somatic Experiencing

Základním prvkem metody Somatic Experiencing je alespoň relativní pocit bezpečí ve vnímání “tady a teď”. “Můžeme zjednodušeně říci, že tento pocit má dva komponenty – orientaci a uzemnění,” říká Filip Žitník, psychosomatický terapeut, lektor a překladatel, který s oblibou tuto metodu využívá ve...


Jak efektivně řešit spory? Pomůže mediace

Mediace je v Česku stále poměrně nový obor, nicméně poslední roky se dostává do povědomí širší veřejnosti.


Umění "správně" se hádat

Každý konflikt vlastně znamená střetnutí z důvodu potřeby nějaké změny, zlepšení. Pokud toužíte po změně, je důležité vyhradit si na to čas. To znamená opravdu se s partnerem domluvit, že potřebuji něco důležitého probrat.


Naučte se asertivně říkat „ne“

Myslím, že schopnost asertivně říkat „ne“ nám v Česku velmi chybí. Velkou roli v tom pravděpodobně hraje výchova, která nám „ne“ postavila jako neuctivé či drzé. My Češi se zkrátka sami za sebe neumíme moc postavit, připadá nám to totiž často nepatřičné.


Mediátorka: Objektivní pravda neexistuje. U konfliktů je důležité hledat pochopení

Kateřina pochází z rodiny, ve které se žilo právem. Proto se předpokládalo, že i ona bude právnickou profesi vykonávat. Jenže jí koncepty práva nikdy moc neseděly.