Terapeutické práci se věnuje od roku 2009. K této profesi jej přivedla otázka po roli tělesného prožívání a jeho důležitosti pro to, jak jako lidé rozumíme sobě a světu. Tomuto tématu věnoval už své studium filosofie a antropologie na UK a dodnes je jeho ústředním zájmem nejen v terapeutické praxi ale i v životě.
Ve své práci hledá u klientů život a zdraví, neb jak pravil jeden z jeho nepřímých učitelů: „Nemoc dokáže najít každý“. Pohled na klienta a hlavní nástroje mu zprostředkovávají především přístupy Somatického prožívání – léčení traumatu, Kraniosakrální biodynamické terapie, které rozšiřuje o svou znalost Procesu orientované psychologie a Focusingu. Pracuje tedy s tělem – fyziologií, autonomním nervovým systémem, instinkty a samoléčivými mechanismy lidského těla.
Věnuje se i práci s tématy, týkajícími se porodu a prenatálního vývoje. V poslední době se stále více zaměřuje na terapeutickou práci s lidmi v přírodě a léčení traumatu na individuální úrovni rozšiřuje i o kolektivní rozměr traumatu. Více na Leceni-traumatu.cz
Vzdělání
Mgr. - Obecná antropologie se zaměřením na filosofickou antropologii – FHS – UK
Výcviky a certifikace
(2007 – 2009) Profesionální výcvik Kraniosakrální biodynamiky – CS Institut
(2010 – 2013) Výcvik v metodě Somatic Experiencing – léčení traumatu
(2017 – 2018) Základní výcvik Proces orientované psychologii
Další kurzy
(2006, 2008) – Focusing I, II – Ateliér Satiterapie, (2009) Zážehy a práce z úrovně bytí – postgraduální kurz kraniosakrální biodynamiky – CS Institut, (2014) Dotknout se životní síly – postgraduální kurz práce s tělem v rámci metody Somatic experiencing a další kratší kurzy zejména v Proces orientované psychologii a práci s lidmi v přírodě….
Překladatelská činnost
Petr Levine: Probouzení tygra, Léčení traumatu (Maitrea, 2011)
Julie Diamond, Lee Spark Jones: Cesta vzniká chůzí, Procesová práce v praxi (Ježek, 2014)
Eugen T. Gendlin, Dialog s prožíváním: Tělo a rozumění v psychoterapii a mimo ni (Ježek, 2016)