Foto: www.dahlke.cz

Dr. Ruediger Dahlke

Dr. med. Rüdiger Dahlke je známým autorem knih celostní psychosomatiky, který od roku 1979 působí jako lékař a psychoterapeut.
Milada Kadeřábková
Zveřejněno: 31.08.21

Mimo to absolvoval vzdělání v přírodním lékařství a věnoval se během studia také homeopatii.  Proslavil se především jako autor titulů “Nemoc jako cesta”,  “Nemoc jako symbol”, “Nemoc jako řeč duše”, „Tělo jako zrcadlo duše: Co prozradí fyziognomie“, “Agrese jako šance”, “Zákony osudu - pravidla hry pro život” nebo “Princip stínu: smíření s naší temnou stránkou”. Jako doplněk ke knihám o psychosomatických souvislostech vyvinul jak k jednotlivým obrazům nemocí, tak i všeobecným tématům souvisejícím se zdravím, audioprogramy ve formě vedených meditací na CD, z nichž některá jsou přeložena do češtiny.

Po dvanáctileté práci v Mnichově, během které položil základy svému pojetí celostní psychosomatiky (spolu s Thorwaldem Dethlefsenem) založil v roce 1989 se svou první ženou Margit léčebné centrum Johanniskirchen.

Své ideje integrativní medicíny a spirituální filozofie předává na mezinárodní scéně jako lektor seminářů a přednášek.  Kromě tématiky integrativní medicíny a výkladu obrazů nemocí je také uznávaným odborníkem v oblasti vědomého půstu, terapie spojeným dechem a v posledních letech se věnuje tématu veganského stylu života a s tím spojeného plnohodnotného rostlinného způsobu stravování pod názvem „Peace Food“. Své učení nyní předává na kurzech integrativní medicíny, mnoho seminářů je také za poplatek dostupných na www.lebenswandelschule.com. Jeho knihy dosud oslovily miliony lidí a přispěly k vytvoření rostoucího povědomí o psychosomatických souvislostech a celostní medicíně. Dílo R. Dahlkeho bylo přeloženo do 27 jazyků, přičemž čeština zaujímá druhou příčku v počtu přeložených titulů.

Související

Celostní psychosomatika Dr. Dahlkeho

Celostní psychosomatika Dr. Dahlkeho zastává názor, že každá nemoc má svůj původ na úrovni naší psychiky, v každé nemoci je určitý psychický aspekt. K vysvětlení obrazu fyzických problémů pak využívá univerzálně platné duchovní zákony, například princip polarity, rezonance, stínu a další.


Nemoc vždy vzniká na úrovni psychiky. Příčinu je třeba hledat tam, říká psychosomatička

Simona Frydrychová, dnes odbornice na psychosomatiku podle Dr. Dahlkeho, se začala o osobní rozvoj zajímat před více než deseti lety. Její duševní transformaci odstartovala, jak už to ostatně bývá, velká osobní krize.