Foto: Shutterstock

Superzelené potraviny: 5 přínosů pro vaše zdraví

Přemýšlíte, že vyzkoušíte některý ze superzelených prášků? Jaké jsou výhody přidání zeleného prášku do vašeho jídelníčku? Pojďme si nejdříve objasnit, co to vlastně jsou ty superzelené potraviny.

Zveřejněno: 30.04.22

Obvykle se skládají ze zelené zeleniny, travin, řas, trávicích enzymů a metabolické složky. V práškové formě vytvářejí nápoj plný živin, vitamínů a minerálů.

Zdravotní přínosy superzelených prášků

Trávicí enzymy pro zdraví střev

Pokud jde o naše celkové zdraví a o to, jak se cítíme každý den, stav našich střev je něco, co většina z nás nebere v potaz. Trávicí enzymy jsou ale nezbytné pro štěpení a vstřebávání potravin, které jíte. Nicméně bez efektivního fungování trávicího systému je obtížné vstřebávat přijímané zdravé potraviny. Zlepšete si trávení a nebude se cítit dobře jen vaše břicho, ale rapidně se zlepší vaše pleť i hladina energie. Vysoce kvalitní superzelenina obsahuje řadu trávicích enzymů, které pomáhají vašemu tělu vstřebávat prospěšné látky z ostatních složek obsažených v superzelenině.

Hubnutí

Ano, toto je letitý přínos pro všechny dostupné doplňky stravy. No, upřímně, je to něco, co bych já osobně nazval spíš sekundárním přínosem. Zatím nebylo prokázáno, že by zelené nápoje přímo pomáhaly hubnout, ale mohou být součástí procesu, který může pomoc zbavit se nějakých přebytečných kil. Pokud pijete zelený nápoj, může vám pomoci přirozeně potlačit chuť k jídlu. Pokud svému tělu dodáte řadu živin ze zeleného nápoje, váš hypothalamus (část mezimozku, kde se tvoří hormony) přestane vysílat signály hladu. A méně chuti k jídlu znamená příjem menšího množství kalorií. To je ten vedlejší účinek, který vám pomůže zhubnout.

Přirozené zvýšení energie

Všichni jsme závislí na energii! Dnes žijeme ve společnosti rychlých řešení, a to nejen, co se týče jídla. Máme tu přeslazené potraviny, energetické a vysoce kofeinové nápoje, co slibují, že nás nabudí a "dají nám křídla". Ano, všichni potřebujeme energii, abychom přežili den v práci, s dětmi nebo s našimi věčně náročnými šéfy. A tohle je čas, kdy přichází na řadu zelený prášek, který nám může poskytnout přirozenou dávku energie. Přirozené uvolňování sacharidů a bílkovin v mnoha složkách zeleného prášku vám zajistí stálý přísun energie po celý den.

Skvělé pro zdraví pokožky a vlasůProstým faktem je, že čím více živin z ovoce a zeleniny dokáže vaše tělo vstřebat, tím lepší je stav tkání v celém těle. Mnoho složek v superzeleném prášku obsahuje chlorofyl. Superzelenina dodává tělu vitamín A, který působí proti suché, šupinaté pokožce. Vitamín C tlumí poškození kolagenu a elastinu způsobené sluncem, a vitamín E pomáhá bojovat proti zánětům.

Přírodní zdroj bílkovin

Málokdo to ví, ale zelený prášek je "téměř" kompletní rostlinná bílkovina. To znamená, že obsahuje všechny esenciální aminokyseliny, základní stavební kameny života nezbytné pro každého z nás.

 

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/super-greens 

Související

Core Energetics - hledá se zdravé jádro

Core Energetics je evoluční proces, který pomáhá lidem osvobodit jejich srdce. Říká to Petr Ekl, který se metodě věnuje.


Zpátky k tělu s Core Energetics

Jak se Petr Ekl jako odborník na oblast IT dostal k metodě Core Energetics, která je zaměřená nejen na energii, pohyb a dech? Jeho příběh nepřipomíná stereotypní pohled na každodenní život běžného “ajťáka”.


MARGIT SLIMÁKOVÁ: BĚHEM HUBNUTÍ JE ZÁSADNÍ VNÍMAT SVÉ TĚLO

Známá expertka na zdravý životní styl a výživu nám prozradila, proč je lepší si během hubnutí dopřávat než se omezovat, co si myslí o přerušovaných půstech a léčbě stravou a jak podle ní se stravou souvisí současná pandemie.


Nemoc vždy vzniká na úrovni psychiky. Příčinu je třeba hledat tam, říká psychosomatička

Simona Frydrychová, dnes odbornice na psychosomatiku podle Dr. Dahlkeho, se začala o osobní rozvoj zajímat před více než deseti lety. Její duševní transformaci odstartovala, jak už to ostatně bývá, velká osobní krize.


Opalovací sezóna pomalu končí. Víme, jak si opálení udržet

Venku se již léto pomalu mění na podzim a vy na to ještě nejste připraveni? Chcete si i v nadcházejících chladných dnech udržet krásné opálení jako od moře a přitom připravovat svou pokožku na budoucí opalování? V tom případě jsou bobulky Solaire ideální volbou!