Foto: Shutterstock

Granátové jablko má blahodárné účinky na zdraví žen

Granátové jablko není jen ovoce. Má několik neuvěřitelných účinků, které vám vyrazí dech. Studie ukazují, že granátové jablko obsahuje antioxidanty a protizánětlivé látky, a již léta se s ním zachází jako s léčivým přípravkem. Je také považováno za superpotravinu, protože podporuje zdravou pleť, vlasy a trávení.

Zveřejněno: 02.05.22

Příznivé účinky granátového jablka zejména pro ženy jsou následující:

1. Je plné živin

Granátové jablko je jednou z nejvýživnějších potravin. Obsahuje vlákninu, bílkoviny, vitamin C, K aj. Je to silný antioxidant, který zabraňuje různým zdravotním problémům. Je to nízkokalorické ovoce, které obsahuje 144 kalorií a je bohaté na vitamíny a minerály.

2. Podporuje zdravou pokožku

Je prokázáno, že granátové jablko skutečně hydratuje pokožku zevnitř, zabraňuje suché a svědivé pleti, předchází vzniku akné a také dodává pleti lesk a jas. Rovněž redukuje stárnutí a tmavé skvrny a zabraňuje tvorbě vrásek.

3. Pomáhá v boji proti rakovině prsu

Rakovina prsu je jedním z nejčastějších typů rakoviny u žen. Extrakt z granátového jablka zabraňuje tvorbě rakovinných buněk a někdy některé z nich i zabíjí. Pomáhá tedy brzdit růst buněk a pomáhá obecně v boji proti rakovině prsu.

4. Podporuje růst vlasů

Granátové jablko pomáhá při posilování kořínků a vlasových folikulů. Tím podporuje nejen zdravý růst vlasů, ale také zvyšuje prokrvení vlasové pokožky. Sen o lesklých a dlouhých vlasech tedy možná konečně můžete proměnit ve skutečnost.

5. Zvyšuje plodnostVýtažek z granátového jablka podporuje zdravou děložní sliznici a prokrvení dělohy, protože má vysoký obsah antioxidantů. Je plný vitamínů a minerálů, které podporují zdravé těhotenství. A je vhodný rovněž pro ženy, které se snaží otěhotnět.

Toto ovoce má nespočet výhod, které pomáhají vést zdravý životní styl a předcházet různým onemocněním. Můžete ho užívat jako doplněk stravy, udělat si z něj šťávu, nebo ho prostě jen sníst.

Zdroj: https://www.starhealth.in/blog/benefits-of-pomegranate 

Související

MARGIT SLIMÁKOVÁ: BĚHEM HUBNUTÍ JE ZÁSADNÍ VNÍMAT SVÉ TĚLO

Známá expertka na zdravý životní styl a výživu nám prozradila, proč je lepší si během hubnutí dopřávat než se omezovat, co si myslí o přerušovaných půstech a léčbě stravou a jak podle ní se stravou souvisí současná pandemie.


Pánev, páteř, hlava pro zdravý začátek, to je IQ pohyb

Kvůli vlastnímu zdravotnímu problému s páteří začal před lety pomáhat klientům s bolestmi zad a dalšími omezeními. Daniel Müller, zakladatel a majitel společností skupiny IQ pohyb, se učil nejdříve v Londýně, jak cviky jógy a pilates správně metodicky rozebrat, a jak je pak také didakticky naučit...


Nemoc vždy vzniká na úrovni psychiky. Příčinu je třeba hledat tam, říká psychosomatička

Simona Frydrychová, dnes odbornice na psychosomatiku podle Dr. Dahlkeho, se začala o osobní rozvoj zajímat před více než deseti lety. Její duševní transformaci odstartovala, jak už to ostatně bývá, velká osobní krize.


Opalovací sezóna pomalu končí. Víme, jak si opálení udržet

Venku se již léto pomalu mění na podzim a vy na to ještě nejste připraveni? Chcete si i v nadcházejících chladných dnech udržet krásné opálení jako od moře a přitom připravovat svou pokožku na budoucí opalování? V tom případě jsou bobulky Solaire ideální volbou!


Jak kurkuma prospívá našemu tělu?

V posledních několika letech se ve světě zdraví a krásy rozvinula posedlost určitým žlutým kořením. Na blozích o zdraví a v hipsterských kavárnách se o kurkumě píše jako o módním trendu a její milovníci ji přidávají prostě všude.