Foto: Shutterstock

Cítíte se zpomalení? Víme, co vám pomůže s udržením přirozené energie

Existuje mnoho věcí, kterými lze podpořit hladinu energie, a to jak z hlediska okamžitého nebo dlouhodobého.

Zveřejněno: 04.03.22

Je možné, že ráno cítíte nutkání nalít si šálek kávy nebo čaje, abyste se okamžitě nadopovali kofeinem. Nebo si naplánujete cvičení hned brzy ráno pro rychlé zlepšení nálady a fyzické kondice. Možná budete jíst zdravou a vydatnou stravu, abyste tělu poskytli energii pro celý den. Ale i přes veškerou snahu se může stát, že se k vám energie nedostane, a nakonec se budete stejně cítit zpomalení.  V těchto případech je dobré se obrátit na doplňky stravy, které vám pomohou. Na trhu je mnoho doplňků stravy zaměřených na zvýšení přirozené hladiny energie. Jedním z méně známých je však živina zvaná nikotinamid ribosid (NR). 

Doplněk stravy, který podpoří vaši energii

NR je jedinečná forma niacinu (vitaminu B3), která se po požití přeměňuje na koenzym zvaný nikotinamidadenindinukleotid (NAD+). NAD+ je molekula, která řídí buněčný metabolismus a pomáhá našim buňkám fungovat co nejlépe, protože je klíčovou živinou pro buněčné mitochondrie, elektrárny v našich buňkách, které mění potravu a kyslík na energii. 

Přirozená hladina NAD+ ve vašem těle však s věkem klesá. Předpokládá se, že tento pokles souvisí s procesem stárnutí a také s klesající hladinou energie. To je ta špatná zpráva. Dobrá zpráva je, že pokud podpoříte normální hladinu NAD+ v těle doplněním přípravku jako je NR, možná se vám podaří udržet mitochondriální funkce, a tím podpořit zdravé stárnutí a hladinu energie. Ve skutečnosti je i klinicky prokázáno, že NR zvyšuje hladinu NAD+ v našem těle. 

Problémem je, že najít NR v přirozeném zdroji je náročné. V mléce se vyskytují stopová množství, ale ne dostatečná k tomu, aby byly vidět výsledky. Proto se doporučuje najít doplněk stravy, který obsahuje NR. Pokud hledáte přirozený způsob, jak podpořit přirozenou hladinu energie, NR je skvělá živina, kterou můžete přidat do svého jídelníčku.

Související

Core Energetics - hledá se zdravé jádro

Core Energetics je evoluční proces, který pomáhá lidem osvobodit jejich srdce. Říká to Petr Ekl, který se metodě věnuje.


Zpátky k tělu s Core Energetics

Jak se Petr Ekl jako odborník na oblast IT dostal k metodě Core Energetics, která je zaměřená nejen na energii, pohyb a dech? Jeho příběh nepřipomíná stereotypní pohled na každodenní život běžného “ajťáka”.


Superzelené potraviny: 5 přínosů pro vaše zdraví

Přemýšlíte, že vyzkoušíte některý ze superzelených prášků? Jaké jsou výhody přidání zeleného prášku do vašeho jídelníčku? Pojďme si nejdříve objasnit, co to vlastně jsou ty superzelené potraviny.


Playoff: matcha vs. káva

Matcha je druh japonského zeleného čaje ve formě prášku, jehož popularita ve světě rychle roste – káva oproti tomu je jeden z nejčastěji konzumovaných nápojů na světě. O slibných účincích matcha čaje jste možná již slyšeli – a možná vás napadlo, jestli jsou jeho účinky srovnatelné s kávou.


Co umí pivovarnické kvasnice?

Pivovarnické kvasnice je přísada používaná při výrobě piva a chleba. Vyrábí se z jednobuněčné houby Saccharomyces cerevisiae.