Foto: Shutterstock

3 minuty Mindfulness: Rychlý průvodce k meditaci, kterou můžete provádět kdykoli

Změny jsou obtížné. A my jich právě aktuálně řešíme spoustu. Mezi střídáním ročních období, zvláštnímu počasí, zmatky ve vládních opatřeních souvisejících s probíhající pandemií koronaviru není v těchto dnech o stresory nouze.

Zveřejněno: 23.02.22

Proto je tak důležité udělat si čas na péči o sebe, ať už pro vás představuje cokoli. Nezáleží na tom, že máte málo času, nebo jste v meditaci začátečníci, toto rychlé cvičení mindfulness pod vedením Jenn Tardifové, zakladatelky 3rd Ritual, vám zabere pouhé tři minuty a po jeho absolvování se budete cítit lépe. Budete klidnější a pozornější i během dalšího dne.

V této meditaci vás Tardifová vyzývá, abyste se ponořili do svého těla, zhluboka dýchali a uvolnili se. S každým nádechem budete uvolňovat více napětí a pozvete do svého vnitřního já laskavost a soucit.

Najděte si pohodlné místo někde v klidu, kde vás nikdo nebude rušit. Začínáme.

V dobách stresu a nejistoty je často naší největší výhodou schopnost pustit věci, které nemůžeme sami ovlivnit. Když praktikujeme cvičení mindfulness a meditace, připravujeme tělo a mysl na to, aby se uvolnily. Nechaly odejít náš stres a rozvíjely náš vnitřní smysl pro klid. A to je přesně to, co teď všichni potřebujeme nejvíce.

 Zdroj: https://www.mindbodygreen.com/articles/3-minute-guided-meditation-to-work-through-times-of-transition 

Související

Diety dlouhodobě nefungují, jezte raději podle sebe, radí výživová poradkyně

Dnes zdravá strava většinou znamená zcela vypustit cukr, bílou mouku, ideálně veškerý lepek, zpracované potraviny – tedy víceméně vše, co nám chutná... Pokud se chceme cítit i vypadat dobře, je opravdu nutné tato pravidla striktně dodržovat? Podle výživové poradkyně Šárky Matouškové určitě ne....


Jak bojovat s osamělostí?

Z osamělosti se v posledních letech stala civilizační choroba. Trápí především teenagery a seniory. Organizace ŽIVOT 90 natočila sérií videí s návody, jak s osamělostí bojovat.


Nechte tělo promluvit - začínáme s Core Energetics

Hned čtyři jednoduché prožitkové aktivity používané v Core Energetic si můžete vyzkoušet každý díky tomuto článku.


Pánev, páteř, hlava pro zdravý začátek, to je IQ pohyb

Kvůli vlastnímu zdravotnímu problému s páteří začal před lety pomáhat klientům s bolestmi zad a dalšími omezeními. Daniel Müller, zakladatel a majitel společností skupiny IQ pohyb, se učil nejdříve v Londýně, jak cviky jógy a pilates správně metodicky rozebrat, a jak je pak také didakticky naučit...


15 důvodů, proč milovat Slunce

Předpokládejme, že každý pobral rozumu více, než se vejde do mozku pštrosa, opalování nepřehání a chrání se přípravky s přiměřeným SPF. V takovém případě si můžete být jisti, že sluneční paprsky prospívají tělu i duchu.